strona główna

recenzje

wywiady

z wysokiej półki

rozmaitości

galerie „przeciągu”

archiwum

archiwum aktualności


numer 2 / 2007

Zajrzyj do środkawyślij do redakcji

zespół redakcyjny

wydawca


interesujące odnośniki

wejdź na F O R U M


Zmień skórkę:
       

Muzyczna Waga Miejska

24.03.2006

Już w pierwszych dniach kwietnia swoją działalność rozpocznie Muzyczna Waga. W klawisze odrestaurowanego Steinwaya na którym koncertował m.in. Artur Rubinstein pierwszy uderzy Leszek Możdżer.

Czwartego kwietnia, na inauguracyjnym koncercie Muzycznej Wagi przedstawi on słuchaczom własne interpretacje utworów Chopina. Ostatni występ Leszka Możdżera w Poznaniu był jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych minionego roku i zgromadził ponadtysięczną publiczność. Tym razem melomani będą mogli posłuchać artysty w dużo bardziej kameralnej atmosferze - sala Wagi pomieści ok. 150 słuchaczy.

Dwa dni później - 6 kwietnia, na drugim z serii inauguracyjnych koncertów - Marta Pawłowska i Maciej Strzelecki - uczniowie Szkoły Talentów – POSM II stopnia zaprezentują utwory Henryka Wieniawskiego.

9 kwietnia cykl inauguracyjny Muzycznej Wagi zakończy jeden z najznakomitszych polskich skrzypków – Konstanty Andrzej Kulka wraz ze swoim trio (Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, Andrzej Gębski – skrzypce, Andrzej Wróbel – wiolonczela. Muzycy zagrają utwory Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego.

Sala Ślubów Poznańskiej Wagi - już w planach z lat 50 określana mianem Sali koncertowej - stanie się pierwszą niezależną sceną w Poznaniu, na której prezentowane będą zarówno recitale uczniów i absolwentów poznańskich szkół muzycznych jak i znanych gwiazd festiwali muzycznych. Dzięki współpracy z filharmonią i operą oraz szkołami muzycznymi koncerty będą odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu.

W grudniu 2005 r. kierowana przez Jana Babczyszyna Music Collection Agency wygrała przetarg na zagospodarowanie jednego z najbardziej charakterystycznych budynków na poznańskim starym rynku – Wagi Miejskiej. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek 21.03 dziennikarze mogli usłyszeć o planach związanych z tworzeniem nowego oblicza Wagi.

Bilety na wszystkie koncerty są do nabycia w Centrum Informacji Miejskiej, Klubie Sushi Jazz Sarp oraz restauracji Pod Pretekstem.

kontakt:
Wojciech Lewandowski
603 983 092
lewandowski@muzycznawaga.pl

powrót do archiwum newsów

 

Nasi dobroczyńcy:


Wydawnictwo Naukowe
PWN SA

 


Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 


Platforma Medialna PMedia.pl

 


Akademia Nauki

 


PASO

 


Profi-Lingua

 


Paweł Kaczmarek

 

Drukarnia "AMK"
62-025 Kostrzyn Wlkp.
ul. Sienkiewicza 5

 

 

SUFLER 2006


 
magazyn młodzieżowy „przeciąg”      

copyright © 1995-2006 Wydawnictwo New Ton designed by: Henryk Cieszyński
- Kursy pierwszej pomocy