strona główna

recenzje

wywiady

z wysokiej półki

rozmaitości

galerie „przeciągu”

archiwum

archiwum aktualności


numer 2 / 2007

Zajrzyj do środka



wyślij do redakcji

zespół redakcyjny

wydawca


interesujące odnośniki

wejdź na F O R U M


Zmień skórkę:
       

ogłoszenie zwycięzców
„Programu Stypendialnego dla Liderów”

16.04.2007
GE Foundation ogłosiła polskich zwycięzców
„Programu Stypendialnego dla Liderów”
GE Foundation Scholar-Leader Program

GE Foundation oraz Institute of International Education (IIE) ogłosiły nazwiska 15 polskich zwycięzców czwartej edycji regionalnego Programu Stypendialnego dla Liderów, skierowanego do studentów drugiego roku kierunków takich jak: inżynieria, technologia, ekonomia i zarządzanie, zainteresowanych rozwojem umiejętności przywódczych i swojego potencjału wspólnie z GE. Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się studenci z Politechniki Gdańskiej Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Wrocławskiej.

Piętnastu studentów otrzyma trzyletnie stypendium w wysokości 3000 Euro (1000 Euro rocznie). Zwycięzcy będą mogli również z bliska przyjrzeć się działalności GE i dowiedzieć się jak funkcjonuje światowy lider, uczestnicząc w corocznym międzynarodowym seminarium letnim, poświęconym umiejętnościom zarządzania, a także towarzysząc menedżerom GE, w ramach „Shadowing Day”. Studenci w ramach programu mają także zaangażować się w wolontariat na rzecz swojej społeczności.

Zwycięzcy zostali wyłonieni w oparciu o wyróżniające się osiągnięcia naukowe, wyjątkową aktywność na polu działalności pozaakademickiej oraz inne osiągnięcia, takie jak zaangażowanie w działalność studencką, wolontariat i zdolności przywódcze. „Edukacja jest dla GE jednym z najważniejszych priorytetów, ponieważ jakość programów edukacyjnych w bardzo dużym stopniu wpływa na przyszłość każdego kraju. Przez cztery lata koncentrowaliśmy nasze działania na rozwoju kapitału ludzkiego w Europie w ramach kilku innowacyjnych programów edukacyjnych finansowanych przez GE Foundation przy wsparciu ochotników z GE. Jesteśmy zdania, że edukacja i tworzenie nowych możliwości młodym ludziom ma obecnie większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Polska musi być krajem konkurencyjnym w dziedzinie edukacji i pracy w porównaniu z innymi krajami europejskimi, które są atrakcyjne dla młodych ludzi. W tym roku opracowaliśmy i z powodzeniem realizujemy kolejny innowacyjny program edukacyjny: GE Foundation Life Skills for Employability, który rozwija umiejętności sprzyjające przyszłemu zatrudnieniu dzięki uzupełnieniu programu szkoły średniej. Zdecydowaliśmy się rozwijać inicjatywy edukacyjne, ponieważ jako jeden z najważniejszych inwestorów globalnych i pracodawców w Europie Środkowej i Wschodniej oraz firma odpowiedzialna społecznie, chcemy brać udział w rozwoju społeczności, w której funkcjonujemy” – wyjaśnił Lesław Kuzaj, dyrektor regionalny GE w Europie Środkowej, wręczając nagrody podczas ceremonii w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Ceremonię wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycili m.in. Iwona Jędrzejczak dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji, Christopher Medalis, dyrektor Biura Europejskiego Institute of International Education, Dorota Dąbrowska, dyrektor zarządzająca Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Magdalena Nizik, dyrektor zarządzająca GE Company Polska w Engineering Design Center, oraz Ken Hillas, reprezentant Ambasady USA w Warszawie. O swoich doświadczeniach związanych z programem opowiedział także stypendysta z poprzednich lat Mariusz Świderski.
„Poza indywidualnym wsparciem udzielonym studentom w Polsce i pozostałych krajach bioracych udzial w programie, GE Foundation Scholar-Leader Program sprzyja także formowaniu się środkowoeuropejskiej sieci młodych intelektualistów – zjawiska niezwykle istotnego dla ciągłego rozwoju i integracji regionu” – powiedział Christopher Medalis, dyrektor biura europejskiego IIE w mowie otwierającej uroczystość. „Edukacja to strategiczny obszar zainteresowań. W każdym kraju jakość edukacji pozwala na zbudowanie różnorodnej i wykfalifikowanej kadry przyszłych pracowników. Bardzo się cieszę, że GE nie tylko finansuje innowacyjne programy, ale także – przy współpracy przywódców lokalnych – dzieli się wiedzą globalnej firmy z młodymi utalentowanymi ludźmi z Europy Środkowej. Programy tego typu, mogłyby być prowadzone również przez inne firmy i kraje, ponieważ są nie tylko tradycyjnymi stypendiami ale odgrywają ogromną rolę w rozwoju regionu” – powiedziała Dorota Dąbrowska, dyrektor zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej. Ken Hillas, wicedyrektor Ambasady USA powiedział: „Firma General Electric wyznaczyła wysokie standardy jakości w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej w Polsce. Nazwa programu stypendialnego – Scholar-Leader – odzwierciedla znaczenie, jakie ma udzielenie wsparcia przyszłym przywódcom, którzy wiedzę zdobytą podczas programu GE Foundation bedą mogli wykorzystać podczas pracy dla swoich społeczności”. Po dużym sukcesie programu GE Foundation Scholar-Leader na Węgrzech w 2002 r. przez kolejne pięć lat rozwijano go w skali regionalnej. Program jest realizowany w Polsce już po raz czwarty, piąty - na Węgrzech, trzeci - w Czechach i pierwszy raz w Rumunii. Dzięki finansowemu wsparciu GE Foundation, 191 studentów skorzystało dotychczas z programu Scholar-Leader – pierwszego tego rodzaju uniwersyteckiego programu stypendialnego w Europie Środkowej. Rekrutacji i wyboru najlepszych studentów wyższych uczelni dokonał Institute of International Education (IIE) w oparciu o staranny proces selekcji. „Stypendium GE dało mi ogromne możliwości. To wielka szansa na poznanie ludzi z innych krajów europejskich, poprawę znajomości angielskiego oraz zostanie liderem cechującym się przy okazji odpowiedzialnością społeczną” – powiedziała stypendystka programu GE Foundation Dominika Siwak w pierwszej edycji programu w Polsce.

Zdobywcy stypendiów w roku 2007 r. w ramach Programu Scholar Leader GE Foundation:

Politechnika Gdańska
1. Krzysztof Ślęzak, wydział: Elektronika, Telekomunikacja i Informatyka

Politechnika Łódzka
1. Paweł Bogacz, wydział: Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Zarządzanie
i Inżynieria Produkcji
2. Kamil Koclega, wydział: Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
3. Jacek Rondio, wydział: Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
4. Michał Terepeta, wydział: Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
5. Oleg Zero, wydział: Centrum Kształcenia Międzynarodowego, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
6. Łukasz Okruszek, wydział: Fizyka Techniczna, Informatyka i Matematyka Stosowana

Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu
1. Szymon Niemczuka, wydział: Przedsiębiorczość i zarządzanie
2. Katarzyna Brigge, wydział: Zarządzanie i marketing

Uniwersytet Warszawski
1. Maja Kozak, wydział: Ekonomia
2. Kamil Krawczyk, wydział: Ekonomia

Politechnika Wrocławska
1. Agnieszka Chromińska, wydział: Informatyka i zarządzanie
2. Norbert Jan Kosmal, wydział: Informatyka i zarządzanie
3. Anna Maciejewska, wydział: Podstawowe Problemy Technologii
4. Grzegorz Mianowski wydział: Informatyka

GE w Polsce Firma GE rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku. Od tego czasu korporacja stała się jedną z najbardziej znaczących firm w kraju. Większość kluczowych działów GE ma swoje przedstawicielstwa w Polsce, 3 fabryki (GE Power Controls w Kłodzku, w Bielsku-Białej i w Łodzi), 2 banki (GE Capital Bank oraz GE Bank Mieszkaniowy), Centrum Projektowe Silników Lotniczych (współpraca z Instytutem Lotnictwa w Warszawie), ścisła współpraca z LOT-em (spółka joint-venture). Produkty i usługi GE są aktywnie promowane poprzez sieć dystrybutorów i liczne biura sprzedaży. W latach 1992-2006 inwestycje GE przekroczyły 400 milionów dolarów. W maju 2001 roku GE znalazło się w gronie 10 największych inwestorów w Polsce (ranking PAIZ).


powrót do archiwum newsów

 

Nasi dobroczyńcy:


Wydawnictwo Naukowe
PWN SA

 


Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

 


Platforma Medialna PMedia.pl

 


Akademia Nauki

 


PASO

 


Profi-Lingua

 


Paweł Kaczmarek

 

Drukarnia "AMK"
62-025 Kostrzyn Wlkp.
ul. Sienkiewicza 5

 

 

SUFLER 2006


 
magazyn młodzieżowy „przeciąg”      

copyright © 1995-2006 Wydawnictwo New Ton designed by: Henryk Cieszyński
- Kursy pierwszej pomocy